Qira apartament luksoz në Alanya!

 • Notoni në plazhin e njohur Kleopatra

 • Vizitoni kështjellën fantastike të Alanyas

 • Hipni teleferikun me pamje nga plazhi i Kleopatrës

 • Vizitoni një nga tregjet e shumta të frutave dhe perimeve në Alanya

 • Bëni një udhëtim në natyrën e bukur të Alanyas

 • Vizitoni portin e Alanyas

 • Hani në një nga restorantet e Alanyas me pamje

 • Shijoni perëndimet e ngrohta të diellit në Alanya

 • Ndjeni pulsin e jetës së natës në Alanya

 • Qindra restorante në rrugët e vogla të Alanyas

Qira apartament luksoz në Alanya!

Ne jemi një familje që jemi pronarët e lumtur të këtij apartamenti të mahnitshëm me pamje nga deti Mesdhe dhe plazhi i bukur Kleopatra! Me përpjekje të përbashkëta dhe përkushtim të madh kemi krijuar një shtëpi në stilin skandinav me elemente turke. Ajo që vlerësojmë më shumë është takimi me njerëz nga kulturat e tjera, ngrënia e ushqimit të mirë, përvoja e vendeve historike dhe shijimi i natyrës së bukur dhe plazheve të bukura dhe notit. Të gjitha këto i kemi gjetur në Turqi dhe Alanya!

Mirë se vini të ndajmë përvojat tona dhe të shijoni një parajsë pushimi pranë ujërave bruz të Mesdheut!

Lexoni më shumë për Alanya

Komentet nga AirBnB.com

Çfarë përfshihet në qira dhe apartament?


Apartamenti është i pajisur për 6 persona, me mundësi shtretër shtesë. I gjithë apartamenti është luksoz me zgjedhje materiale solide dhe i dekoruar me shije në stilin skandinav. Ka dy ballkone dhe kati i sipërm ka një tarracë të madhe 25m2. Kuzhina është moderne dhe e pajisur plotësisht. Tre dhoma gjumi komode, secila me banjën e vet. Lexo më shumë...

Shikoni filmin tonë:

Klima në Alanya

Ne kemi qenë në Alanya gjatë gjithë vitit dhe vlerësojmë vërtet klimën e mrekullueshme mesdhetare. Nga qershori deri në shtator, kur është më i nxehti, ju preferoni të shtriheni nën ombrellën e diellit dhe të shijoni notat freskuese në ujin e bruz.

Mbrëmjet janë të ngrohta dhe restorantet dhe dyqanet janë të hapura deri në orët e vona të natës. Uji është i ngrohtë edhe në nëntor dhe plazhet nuk janë më aq të mbushura me turistë. Kemi festuar Krishtlindjet në Alanya me temperatura të ditës rreth 20 gradë! Nga janari deri në mars është më shumë shi, por midis dusheve zakonisht kthjellohet dhe del dielli. Gjatë kësaj periudhe, është e përshtatshme për të bërë ekskursione dhe për të vizituar pamje të ndryshme.

moti-ikonë
17 ° C

Moti tani

 • plumb
 • Lagështia: 62
 • Era: 2.51m / s
 • Presioni: 1014mb
 • E enjte
  19 °C/17 °C moti-ikonë
 • e premte
  16 °C/15 °C moti-ikonë
 • E shtune
  15 °C/15 °C moti-ikonë
 • E diel
  17 °C/15 °C moti-ikonë

Informacione për Alanya

Të interesuar të marrësh me qira?

Vazhdo këtu për të parë disponueshmërinë dhe çmimet...