Изнајмување луксузен стан во Аланија!

 • Пливајте на популарната плажа Клеопатра

 • Посетете го фантастичниот замок на Аланија

 • Возете ја жичарницата со поглед на плажата Клеопатра

 • Посетете еден од многуте пазари за овошје и зеленчук во Аланија

 • Направете патување во прекрасната природа на Аланија

 • Посетете го пристаништето во Аланија

 • Јадете во еден од рестораните во Аланија со поглед

 • Уживајте во топлите зајдисонца во Аланија

 • Почувствувајте го пулсот на ноќниот живот во Аланија

 • Стотици ресторани во малите улици во Аланија

Изнајмување луксузен стан во Аланија!

Ние сме семејство кое сме среќни сопственици на овој неверојатен стан со поглед на Средоземното Море и прекрасната плажа Клеопатра! Со заеднички напори и голема посветеност создадовме дом во скандинавски стил со турски елементи. Она што најмногу го цениме е запознавање луѓе од други култури, јадење добра храна, доживување на историски места и уживање во прекрасна природа и прекрасни плажи и пливање. Сето ова го најдовме во Турција и Аланија!

Повелете да ги споделиме нашите искуства и да уживате во празничниот рај покрај тиркизните води на Медитеранот!

Прочитајте повеќе за Аланија

Осврти од AirBnB.com

Што е вклучено во изнајмувањето и станот?


Станот е опремен за 6 лица, со можност за дополнителни кревети. Целиот стан е луксузен со цврст избор на материјали и вкусно уреден во скандинавски стил. Има два балкона и на горниот кат има голема тераса на покривот од 25м2. Кујната е модерна и комплетно опремена. Три удобни спални соби, секоја со сопствена бања. Прочитај повеќе...

Погледнете го нашиот филм:

Климата во Аланија

Бевме во Аланија во текот на целата година и навистина ја цениме прекрасната медитеранска клима. Во текот на јуни до септември, кога е најжешко, претпочитате да лежите под чадорот за сонце и да уживате во разладувачки пливања во тиркизната вода.

Вечерите се топли, а рестораните и продавниците се отворени до доцна во ноќта. Водата е топла дури и во ноември и плажите веќе не се толку полни со туристи. Го прославивме Божиќ во Аланија со дневни температури околу 20 степени! Од јануари до март е поврнежлив, но помеѓу тушевите обично се расчистува и излегува сонце. Во овој период погодно е да се прават екскурзии и посета на разни знаменитости.

икона за времето
17 ° C

Времето во моментов

 • мулет
 • Влажност: 62
 • Ветер: 2.51m / и
 • Притисок: 1014mb
 • Четврток
  19 °C/17 °C икона за времето
 • петок
  16 °C/15 °C икона за времето
 • Сабота
  15 °C/15 °C икона за времето
 • Недела
  17 °C/15 °C икона за времето

Информации за Аланија

Заинтересирани за изнајмување?

Одете овде за да ја видите достапноста и цените...